SRB 15

Letošní 4. ročník kolínského Southern Rock & Blues festivalu, který se uskuteční 16.5.2015 je již "za dveřmi" a pořadatelé už jen dolaďují detaily, aby se všem  návštěvníkům v Kolíně opět líbilo. 

Jenom ta "protekce" nahoře se nedaří a o počasí bude rozhodnuto jinde…
Bohužel se nepodařilo zajistit původně slibovanou a plánovanou kapelu Savoy Brown.Kim Simmonds se svými spoluhráči v jarním termínu v Evropě nebude a tak se muselo trochuzaimprovizovat. 

Odpolední "open" představení, s volným vstupem pro všechny příchozí, tentokrát proběhne přímo na kolínském Karlově náměstí. 
Na zastřešeném pódiu od 13:00 vystoupí:

0) jako "ochutnávka" zahraje  v cca 12:30 hod. kolínský kytarista Franta Hála a s ním na na basu Tomáš Pašek, na bicí Michal Voldán
1) V.b.Blábolil s Jirkou Popelem, 
2) B.B.Band Bohouše Budiny, 
3) polský Jan Manson Band 
4) a lahůdkou určitě bude i Undergroun Blues Session s Joe Karafiátem (Garage, Plastic People od The Universe), Honzou Martínkem a Petrem Roškaňukem (oba Žlutý pes).
Večerní hlavní program festivalu v sále Městského společenského domu od 19:00 zahájí
1) Alex Houdjakova se svou doprovodnou kapelou. Tato dcera rusko – rakouských rodičů bude mít v Kolíně premiérové vystoupení na území české republiky a svým  yrovým projevem, ne nepodobným 
Janis Joplin, určitě zaujme.
2) General Lee – česká jižanská legenda, která v minulém roce, při příležitosti 25 výroči svého založení, obnovila koncertní činnost, bude určitě největším southern rockovým tahákem festivalu
3) hlavní hvězdou festivalu letos bude Khalif Wailin´ Walter, který už na našich pódiích není neznámý. S úspěchem vystoupil mj. i na šumperském Blues Alive a v Kolíně se zastaví v rámci své šńůry po  České republice.
4) festival uzavře rakouské trio Roosevelt Houserockers, hrající klasické elektrické chicagské blues, které patří v současné době mezi nejlepší kapely bluesové scény našeho jižního souseda.
5) v předsálí, mezi vystoupeními kapel na hlavném pódiu, bude hosty bavit kanaďan žijící v Čechách Tyson Cosby se svýmtriem Atlantic Cable.

Pořadatelé srdečně zvou do Kolína všechny příznivce blues a jižanského rocku a věří, že letos to s počasím dopadne lépe než minulý rok a všem, vystupujícím i divákům, zůstanou na letošní Southern 
Rock & Blues jen ty nejkrásnější vzpomínky …

D.Mierva