Program – sobota 2016 Karlovo náměstí

Začátek: 12:00

1) Shout The Blues Band – blues/bluesrock – Chotěboř

Kapela Shout The Blues Band, v čele s charismatickou zpěvačkou Kateřinou Agudelo Ramirez, je z Chotěboře a letošním pozváním do Kolína jí chceme dát dárek a současně popřát k 20. výročí existence. Je to ryzí bluesová kapela, která sází na předělávky bluesových skladeb, často neznámých autorů. To není nic zvláštního a neobvyklého. Dělaly to i takové bluesové ikony jako B.B.King nebo Eric Clapton.

2) Bluesable – southern rock – Louny

Kdyby to neznělo hloupě, tak bych řekl, že je ta kapela ještě „teplá“ jak je čerstvá. Opravdu. Přestože mají všichni muzikanti dlouholeté zkušenosti z hraní, většinou  hard&heavy stylu, na jaře 2014 se rozhodli, že zloby už bylo dost a  je potřeba začít myslet a hrál pozitivně. Southern rock je pro to ideální hudbou. Osudu i štěstí šli muzikanti naproti a díky tomu byla jejich písnička zařazena na třetí kompilaci českých jižanských kapel Whiskey & Poslední rebel, která vyšla v roce 2015. Přestože jsem s kapelou v kontaktu od samého začátku její cesty „na jih“ neměl jsem možnost ji ještě slyšet na živo.  Nezbývalo, než ji pozvat do Kolína.

3) Ivan Hajniš and The New Blues Band a specielní host Arturo Soriano sax a flétna Espaňa  (CZ/SWE/Španělsko)

Ivan Hajniš – zpěvák a hráč na foukací harmoniku, frontman jedné z nejoriginálnějších českých rockových kapel 60. let. – The Primitives Group, hvězd prvních dvou ročníků Československého beatového festivalu. Díky „bratrské pomoci spřátelených armád na ruských tancích“, které se Československu v roce 1968 dostalo, se Ivan Hajniš hned následujícího roku rozhodl odejít do exilu a do dneška žije střídavě ve švédském Malmö a v Praze. Věnuje se především vlastní hudební tvorbě většinou ve stylu rhytm&blues, kterou ale při svých produkcích doplňuje cover verzemi skladeb The Doors, Erica Claptona, klasickými rock´n´rollovými „peckami“ atd. Speciálním hostem vystoupení The New Blues Bandu bude Arturo Soriano – uznávaný saxofonista, skladatel a producent z Madridu, který momentálně bydlí v Praze neboť jeho manželka je kulturní atašé Španělska v České republice. Soriano je velká saxofonová hvězda – hrál i s Rolling Stones a dělal s BB Kingem. 

4) Bandoleros – southern rock – Liberec

Bandoleros jsou z Liberce a v roce 2014 se na festivalu Mlejn stali velkým objevem českého southern rocku. Přestože to nejsou žádní mladí zajíci, řízením osudu se do širšího povědomí dostali díky skvělým šlapavým písničkám s vynikajícími texty. To vše z vlastní tvůrčí dílny. Personální změna na postu bubeníka kapelu v loňském roce trochu přibrzdila, ale při vystoupení v Kolíně by už mohlo být k dispozici i nové album, následující prvotinu „1000 pesos“ z roku 2013.