Přípravy 10. ročníku

Je tady začátek nového roku… Přeji všem našim kamarádům a pravidelným i náhodným návštěvníkům našeho webu hodně zdraví a aby byl ten nový rok po všech stránkách lepší a vydařenější, než ten minulý. Tohle přání se vztahuje pochopitelně i na náš festival. Minulý rok jsem jej musel zrušit a tak se těším a moc si přeju, aby se 10. ročník Southern Rock & Blues Kolín vydařil. Dělám pro to, co se dá a tady přináším několik novinek, které by vás mohly zajímat. O účast na našem festivalu je obrovský zájem. Zahrát by mělo osm zahraničních kapel a až deset domácích. Z kapacitních důvodů jsem se tedy rozhodl využít nabídky správce Kmochova ostrova a rozšířil jsem festival o jeden den. Obdobně to proběhlo při pátém ročníku, kdy jsme hráli v MSD Kolín také už v pátek.

Když to všechno dobře dopadne, měli bychom se sejít už v pátek 28.5. a na hlavním pódiu na „Kmocháči“ by měli zahrát RebelHot z Itálie a Flatman z Německa. Doplnit by je měli domácí kapely Blackies, Full House a jejich společný předchůdce MBA Band. V záloze je i Last Rebel, ale to se všechno bude řešit až cca měsíc předem. Hlavním dnem festivalu zůstává sobota 29.5.2021. Ze zahraničí slíbili přijet Natchez (Francie), Smokey Fingers (Itálie), Asphalt Horsemen (Maďarsko), SoundtrucK (Řecko), Blackberry Brothers (Polsko) a Žalman Brothers Band (Slovensko).
Z domácích kapel pak přijedou zahrát The Cell, Pumpa, Blackout, The Allman Company, Bandoleros. To jsou kapely, které víceméně pravidelně hrají nebo jsou jinak aktivní. Živá voda vidiny účasti na našem festivalu ale také pokropila několik kapel, které už dlouho nehrají. Přijet a zahrát přislíbili General Lee, Sweet Pain a Stetson. Hrát se bude na dvou pódiích prakticky nepřetržitě bez přestávek. Bude to náročné pro pořadatele ale trochu i pro diváky. Sám věřím, že to všichni dáme a bude to velká oslava této naší oblíbené muziky…
Držte palce, aby se podařilo sehnat potřebné prostředky a hlavně, aby se už mohlo hrát…

Dališ