Připravujeme 10. ročník

Southern Rock & Blues Kolín 2021

(doplněno 8. května 2021)

Za tři týdny bychom se měli a mohli sejít na Kmochově ostrově. Ze strany ministra kultury prosákly informace, že by se od 17.5. ale nejpozději od 24.5. mohly uskutečnit venkovní kulturní akce s účastí 700, respektive 1000 účastníků, za dodržení hygienických opatření. Od návštěvníků by to mělo předpokládat předložení dokladu o dvou očkováních proti Covid 19,  nebo doklad o antigenním/ PCR testu (zatím netuším, jak starém, odhaduji 3 – 5 dnů).  Kdo se nebude moci prokázat jedním, ani druhým dokladem, bude mít možnost na místě podstoupit antigenní test, který budou provádět pracovníci Červeného kříže.

Co se programu týká, je velká pravděpodobnost, že celá akce proběhne jen v sobotu 29.5.2021, protože většině zahraničních kapel nebude z hygienických důvodů umožněn příjezd.

Konkrétní program budeme zveřejňovat v týdnu před akcí. Sledujte tedy tento web a FB profil festivalu: https://www.facebook.com/rockblueskolin.

Do 28.5. máte možnost v předprodeji v MKS Kolín nebo na e-shopu MKS Kolín zakoupit vstupenky za levnější cenu. https://www.msd-kolin.cz/plan-akci

(doplněno 13. dubna 2021)

Ani v tuto chvíli, cca měsíc a půl před termínem našeho festivalu není jisté, jestli vůbec a v jaké podobě akce letos dopadne. Proto připravujeme v zásadě tři možné varianty, v jaké podobě by to mohlo projít.

  1. První a nejlepší (i když už asi málo pravděpodobná) varianta. Akce by proběhla podle plánu ve dvou dnech a s plnou zahraniční účastí a hromadou diváků.
  2. Epidemická omezení neumožní nebo zásadně zkomplikují příjezd zahraničních kapel, ale akce bude moci proběhnout za nějakých epidemických opatření i s diváky. Festival by proběhl jen jeden den 29.5. s domácími a minimem zahraničních kapel, které by byly schopné a ochotné přijet.
  3. Festival sice bude moci být odehrán, ale s minimem diváků, nebo dokonce s žádnými diváky. České kapely mi pomalu potvrzují ochotu odehrát svůj set pouze do korun stromů (nebo pro přítomný kompars z muzikantů ostatních přítomných kapel a případně dalších).
  4. Tuto variantu ani nechci zmiňovat, to je konec a žádná muzika … brrrrrrrrrr …

Ve všech prvních třech variantách realizace festivalu plánujeme natáčet všechna vystoupení a prostřednictvím live stream technologie a sociálních sítí posílat do světa.

Od 19.4. začíná na Rádiu Beat běžet reklama na náš festival a v polovině května se zopakuje. Tak takhle by to nějako mohlo a mělo proběhnout. Držte palce a pokud se bude hrát, přijďte.

(15. ledna 2021)

Připravili jsme pro návštěvníky našeho festivalu možnost zakoupení vstupenek v předprodeji. Fyzicky to bude možné přímo v pokladně Městského společenského domu v Kolíně nebo prostřednictvím e-shopu na webu MSD Kolín. Ceny vstupného jsou odstupňované. Až do 31.3.2021 bude vstupenka na páteční program stát 300,- Kč a na oba dny (pátek i sobotu) nebo na sobotu samotnou vyjde vstupné na 600,- Kč. Od 1.4. do 27.5.2021 pořídíte vstupenky za 400,- Kč na páteční program a za 700,- Kč na oba dny nebo jen na sobotu. Na místě u vstupu do areálu Kmochova ostrova se budou vstupenky prodávat za 500,- Kč na pátek a za 800,- Kč za oba dny nebo jen na sobotu.

Tímto opatřením jednak umožníme našim potenciální návštěvníkům ušetřit a hlavně chceme včas vědět, s jak velkou účastí můžeme počítat. To je důležité pro dostatečné zajištění logistiky příjmu (jídla a pití) i výdeje (mobilní WC). Důležitou informací pro vás je i to, že v případě zrušení festivalu (např. kvůli pokračujícím vládním opatřením v souvislosti s pandemií Covid 19) budeme všechny peníze za zakoupené vstupenky vracet.