Kutnohorská ulice 2014

13:00 – 14:00   EL CAMINO z České Třebové

 https://bandzone.cz/elcamino1?at=info

Žádná středoškolská kapela !

Kdo se rád řádně zhoupne v bocích v rytmu boogie, tomu není tříčlenná hudebně-pohybová formace El Camino ničím neznámým.

Kapela vznikla s příchodem nového tisíciletí, když dva mladí, perspektivní a pracující muzikanti s předchozími zkušenostmi s působením v různých bluegrassových seskupeních zapojili své nástroje do zesilovačů a nastoupili cestu bez návratu – Cestu boogie.

El Camino tvoří zakládající členové:

Milan Mužík (Česká Třebová) – kytarista a zpěvák démonického zjevu, výrazného hlasu a syrového přístupu ke kytaře, Michal Kupčík (Olomouc) – muž na svém místě, baskytarista a zpěvák; a po několika změnách na postu bubeníka kapelu zdobí také Martin Máca Rozlílek (Voděrady) – charismatický bubeník přispívající svou hrou k typickému soundu El Camina.

2 písničky z festivalu W&F v Sedlnicích v roce 2013


14:20 – 15:20   LUBOŠ BEŇA & Charlie Slavík – SK/CZ

www.lubosbena.sk

Luboš Beňa patří k bezpochyby k nejaktivnějším slovenským bluesovým muzikantům. Ve své kariéře hrál po celé Evropě a absolvoval studijní pobyty v kolébce blues v USA ve státech Tennessee, Arkansas, Louisiana, Alabama a Mississippi, kde, jak říká "pozoroval černošské bluesmeny přímo v akci". Jako první muzikant v historii Slovenska byl oficiálně pozván hrát na jih USA, na festival King Biscuit Blues Festival v Arkansasu a po klubech státu Mississippi. Tam mimo jiné nahrál několik skladeb společně s muzikologem Dr.Davidem Evansem pro jeho album "Needy Time". Jednu skladbu nahrál  Luboš i v legendárním SUN studiu v Memphisu. Začátkem roku 2013 (už po páté) se Luboš Beňa opět vydal do Ameriky a probojoval se až do semifinále světové soutěže bluesových kapel a jednotlivců International Blues Challenge v americkém Memphisu.  V Kolíně na našich festivalech už Luboš vystoupil 2x.

V roce 2010 ještě na původním Fest Blues se svým tehdejším spoluhráčem Matějem Ptaszkem a minulý rok s Peterem „Bonzo“ Radványim. 

Tento rok se Luboš Beňa představí se svým speciálním jižansko – mississippským projektem. Doprovázet ho bude Karel "Charlie" Slavík – jeden z nejlepších českých hráčů na foukací harmoniku. Jeho schopnost použití nástroje napříč žánry, dokládá množství hudebních nosičů, na kterých se jako sólista podílel. Kromě aktivního hraní je i vyhledávaným lektorem na muzikantských workshopech a o jeho kvalitách svědčí i fakt, že byl vybrán jako „předkapela“  před svým hudebním vzorem, legendárním americkým hráčem na foukací harmoniku Charlie Musselwhitem na jeho jediném koncertě v České republice. Podobně jako Luboš Beňa několikrát procestoval Mississippskou deltu a podařilo se mu splnit si svůj sen – zahrát si v kultovních klubech v Memphisu, Nashvillu a Chicagu…


15:40 – 16:40 BLACKIES z Mladé Boleslavi

 https://bandzone.cz/blackies

Kapela vznikla v roce 2008 po rozpadu mladoboleslavské jižanské kapely MBA Band. Po počátečních změnách se její obsazení ustálilo a skládá se z více či méně zkušených muzikantů.

sestava:          

Roman Kosina – zpěv

Blanka Doudová   – zpěv

Libor Kosina  – basová kytara,zpěv

Vláďa Beneš   – el.kytara,ak.kytara,zpěv

Ondra Kosina – el.kytara

Martin Maršíček   – el.kytara

Pavel Homolka   – bicí

 Jirka Douda  – dobro

Velká voda

Blues CBB

Párty


17:00 – 18:00  KARLOVY HRAČKY z Boskovic

 https://www.karlovyhracky.cz/index.html

Na kapelu KARLOVY HRAČKY se níže uvedení muzikanti připravovali celý život v různých hudebních souborech, až se jim v roce 2012 narodila! Jejich převážně vlastní tvorba se dotýká bluesrockového hudebního stylu. Jejich cílem a potěšením je dělat lidem lepší náladu. Přejí všem divákům a posluchačům vždy dobrý poslech a dobrou zábavu pod vlivem KH …

Sestava

Radek Klon – zpěv,

Ivo Hájek – kytara, zpěv

Miron Valter – basová kytara, zpěv

Karel Beníšek – bicí,

Radek Řehoř – tenor saxofon,

Milan Hrdý – trumpeta,

Viktor Pavlů – pozoun,

Martin Nerud – klávesy, zpěv.

Elegán

Zoufalec

Zamčené srdce