Kolínský Southern Rock & Blues festival již tuto sobotu!

Kolín – V sobotu 16. května do Kolína zavítá již čtvrtý ročník Southern Rock & Blues festivalu, nad kterým převzal záštitu místostarosta města Kolína Tomáš Růžička. Všem příznivcům blues a jižanského rocku slibují pořadatelé bohatý program.

 

Program: Karlovo náměstí – volný vstup
Jako předskokan od 12:30 hod. zahraje kolínský kytarista Franta Hála, na basu jej doprovodí Tomáš Pašek a na bicí Michal Voldán.

13:00 – 14:00 Festival otevře Václav b. Blábolil z Chrudimska v premiéře s doprovodem kolíňáka Jirky Popela.

14:20 – 15:20 Legenda české bluesové scény, hráč na foukací harmoniku Bohouš Budina s kapelou.

15:40 – 16:40 Jediná polská originální jižanská kapela Manson Band.

17:00 – 18:00 Vynikající Undergroun Blues Session se skvělým kytarový trojzápřahem Joe Karafiát / Jan Martínek / Petr Roškaňuk.

Program: Městský společenský dům – placený vstup

19:00 – 20:00 Alex Houdjakov – poprvé oficiálně v Čechách. Zpěvačka s krví donských kozáků, žijící v Rakousku vystoupí s bluesovým a bluesrockovým repertoárem.

20:30 – 21:30 Česká jižanská legenda General Lee obnovila letos po dlouhé pauze svou činnost a v Kolíně zahraje vůbec poprvé.

22:00 – 23:00 Americký kytarista Khalif Wailin' Walter patří k nejmladší bluesové generaci a získal si uznání na mnoha zahraničních pódiích. V roce 2008 byl mimochodem hlavni hvězdou Šumperského Echo Blues Alive.

23:30 – 0:33 Rakouské rockové trio Roosevelt Houserockers, hrající klasické elektrické chicagské blues, patří v současné době mezi nejlepší kapely tamní bluesové scény.

Přestávky při střídání kapel na pódiu v předsálí vyplní kanaďan Tyson Cosby (buď sám, nebo v triu se svou kapelou Atlantic Cable). Tyson hraje folk blues a slaví úspěchy na klubových pódiích po celé Evropě.

Předprodej vstupenek za 250 Kč probíhá v Městském společenském domě v Kolíně a v Blues Cafe (Jakubská 562) v Kutné Hoře. Vstupné na místě pak bude činit 300 Kč.

"Věříme, že letos to s počasím dopadne lépe než minulý rok a všem, vystupujícím i divákům, zůstanou na letošní Southern Rock & Blues jen ty nejkrásnější vzpomínky," dodává Dalibor Mierva, jeden z pořadatelů festivalu. Bližší informace, včetně ukázkových videí, nalezete na www.rockblueskolin.cz.
Autor: kop
Kolín průběžně, 13.5.2015