JERGUŠ ORAVEC

Narodil se v roce 1989 v Trenčíně, nyní žije v Bratislavě.

(www.jergusoravec.com)

V šesti letech začal studovat klavír, ve třinácti pro sebe objevil kytaru a za necelé tři  měsíce e dokázal zvládnout téměř celou diskografii Led Zeppelin…Zakládá svou první rockovou formaci s názvem Next Page. Kapela koncertuje po celém Slovensku a dokáže se propracovat až do národního finále soutěže  BlastBeat v roce 2008.

Ve stejném roce nahrává album, které pokřtil Pavol Hammel se skupinou Prúdy. Next Page posléze změnili své hudební směrování a vydali bluesové DVD s
názvem „Just One Night“, které bylo v roce 2010 nominované na bluesový objev roku.
Jerguš zároveň stihl nahrát akustický projekt „Born“, který obsahoval bluesové standardy např. od Roberta Johnsona, Big Bill Bronzyho, Muddyho Waterse a T-Bone Walkera, společně s Jergušovými slovensky zpívanými skladbami. V roce 2011 začíná víc inklinovat k jazzu, soulu a funky, účastnil se soutěže CSSuperStar, kde se propracoval se až do „TOP 16 (zpíval např. známou skladbu skupiny Pink Floyd – Wish You Were Here). Letos se svým triem naprosto uhranul bluesovým repertoárem publikum na festivalu Blues Alive v Šumperku.
Ve věku pouhých 23 let má na kontě studiové album, vánoční singl, dvě Live DVD. V roce 2007 jamoval s muzikanty v newyorském klubu „Jazz Standard“,
spolupracoval se slovenskou funkovou legendou A’Conto,  Erichom „Bobošem“ Prochazkom, Jurajom Tatárom a mnoha dalšími předními slovenskými muzikanty.

Rude Mood